Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 kwietnia 2015 r. w Miejskie Bibliotece Publicznej w Szprotawie, uczniowie kl. III b Szkoły Podstawowej nr 2 oraz panie: Nela Sakuta i Agnieszka Śliwińska, uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z popularną autorką książek dla dzieci – Renatą Piątkowską oraz towarzyszącą jej lektorką Malwiną Kożurno.
Pisarka ukończyła studia socjologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie mieszka w Bielsku – Białej. Uwielbia pisać dla dzieci, a inspiracje czerpie z codziennych sytuacji, z którymi zmagają się najmłodsi. Swoją przygodę z literaturą zaczęła już od najmłodszych lat, a jednymi z jej ulubionych książek dla dzieci były „Muminki” oraz powieści Astrid Lindgren. Zadebiutowała zbiorem opowiadań: „Opowiadania dla przedszkolaków”. Jest autorką takich książek jak: „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki”, „Piegowate opowiadania”, „Z przysłowiami za pan brat”. Jej książki były wielokrotnie nagradzane, jest laureatką m.in.: Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz za całokształt twórczości. Utwory autorki znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jej ogromną pasją jest jazda konna, kocha również psy oraz malarstwo.
Podczas spotkania panowała wesoła atmosfera, dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań Pani Renaty Piątkowskiej czytanych przez Panią Malwinę Kożurno oraz czynnie brały udział w rozmowach z autorką książek.
Autorka chętnie odpowiadała na pytania dzieci oraz z wielką przyjemnością wpisywała autografy oraz dedykacje dla swoich małych czytelników.

Galeria

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: