Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

29.09.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie uczniowie kl. V i VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie, pod opieką pani Agnieszki Śliwińskiej i pani Agnieszki Wlazło, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Joanną Fabicką, pisarką i felietonistką, z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki.
Pani Joanna Fabicka pracując w łódzkiej Filmówce, montowała m.in. nominowaną do Oscara „Męską sprawę” w reżyserii Sławomira Fabickiego. Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji „Bardziej cierpki smak”. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek
o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie, wydanych nakładem W.A.B.: „Szalone życie Rudolfa” (2002), „Świńskim truchtem” (2004), „Seks i inne przykrości” (2005) i „Tango ortodonto” (2006).
Pisarka w niezwykły, humorystyczny i przystępny sposób przedstawiła głównego bohatera swoich książek – Rudolfa. Przeczytała najzabawniejsze fragmenty swoich książek, dzięki czemu słuchacze mogli zapoznać się z tym niezwykłym chłopcem oraz spowodowała niemałą wesołość wśród (początkowo dość sceptycznie nastawionych) młodych czytelników.
Podczas spotkania autorka wyznała zgromadzonym, że postać fajtłapy Rudolfa stworzyła, ponieważ chciała zobaczyć, że ktoś ma bardziej nieciekawe życie niż ona sama. Jak się później okazało, pomysł „chwycił”, czytelnicy zaczęli domagać się dalszego ciągu, czego rezultatem są kolejne części cyklu przygód nastoletniego chłopca.
Pani Joanna opowiadała również o swoim ciekawym życiu zawodowym, a jedna z tych historii dotyczyła pobytu w Hollywood, gdzie przybyła wraz z mężem, aby wziąć udział w gali oscarowej.
Spotkanie z Joanną Fabicką było dla uczniów wspaniałym przeżyciem. Wielu z nich już zapowiedziało, że w najbliższej przyszłości sięgnie po książki pani Joanny.

 

Galeria

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: