Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

01.10.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie uczniowie kl. II a Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie, pod opieką pani Agnieszki Śliwińskiej i pani Czapli, wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci panią Małgorzatą Strękowską – Zarembą.

Pani Małgorzata, autorka książek dla dzieci, recenzentka, współautorka podręczników, opowiadała o tym, dlaczego warto czytać książki i jaką przyjemność można z tego czerpać.
Jej książki to, m.in.: „Leniwe literki”, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą”, „Złodzieje snów”. Jest także pomysłodawczynią cyklów o okropnym Maciusiu, detektywie Kefirku i Filipku, które są entuzjastycznie przyjmowane przez młodych miłośników literatury. Aby sprawdzić jakimi czytelnikami są uczestnicy spotkania, autorka przygotowała zagadki o bajkowych bohaterach. Podczas spotkania autorka zaproponowała uczestnikom zabawę polegającą na użyciu odpowiednich gestów do słów wiersza o dniach tygodnia:

Poniedziałek lubi śpiewać
Wtorek tańczyć
Środa ziewać
Czwartek obiadu nie znosi
Piątek o dokładkę prosi
Sobota sprząta od rana, pierze gotuje
A niedziela późno wstaje i tylko próżnuje.

Pisarka przeczytała także opowiadanie o Filipku Zaskrońcu z najnowszej książki: „Filipek i szkoła”. Wspólny czas wypełniły zabawy z językiem. Na zakończenie pojawiły się pytania do autorki, które dotyczyły ulubionych książek z dzieciństwa oraz literackich bohaterów, inspiracji, procesu twórczego, zainteresowań. Rozmowa oraz bezpośredni kontakt z pisarką, przyniosły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Miłym podsumowaniem wizyty naszego gościa były autografy, dedykacje do zakupionych wcześniej książek oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Galeria

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: